Повернутись до всіх статей

Як економити електроенергію вдома, не обмежуючи себе в споживанні

01.07.2021

За останні 10 років, рахунки за споживання електроенергії в Україні зросли в 2 рази, що стало наслідком появи в будинках сучасної техніки, включаючи мікрохвильові печі, кондиціонери та мультиварки. Разом з тим зросла і вартість ресурсу — на цілих на 600%, чого не можна сказати про українські зарплати. Тому питання економії електроенергії в Україні не втрачає актуальності.

Існує три стратегії енергозбереження в побуті :

  1. Пряма економія за рахунок скорочення споживання і оптимізації роботи електроприладів.

  2. Переоснащення житла енергозберігаючою технікою.

  3. Перегляд тарифу.

Стратегія №1: Скорочення споживання

Перевірений часом метод, який не вимагає ніяких фінансових вкладень. Все, що потрібно для його реалізації — системно виконувати прості правила економії електроенергії:

Ці способи економії електроенергії в побуті, допоможуть заощадити до 15% світла в місяць. Важлива умова — регулярність. Дотримуватися правил потрібно постійно, а не час від часу.

Стратегія №2: Переобладнання приміщення

Використання енергозберігаючої техніки допоможе істотно знизити витрати, але такий апгрейд може коштувати не дешево. Розглянемо найбільш доступні заходи економії електроенергії на побутовому рівні:

Стратегія №3: Перегляд тарифу

Постановою від 6 січня 2021 року №15, НКРЕКП скасувала ряд пільгових тарифів на електроенергію в Україні. Однак, це не торкнулося «нічного тарифу». Тому, якщо говорити про поради як економити електроенергію, про це неможливо мовчати.

Сенс «нічного тарифу» полягає в тому, що доба діляться на дві тарифні зони: денну — з 7.00 до 23.00, і нічну — з 23.00 до 7.00. По кожній з них призначається окремий тариф. При цьому нічний на 50% нижче денного, а денний — це стандартний цінник за світло на поточний момент.

Для переходу на такий тариф, абоненту потрібно подати відповідну заяву постачальнику, і встановити двотарифний лічильник, який зможе рахувати кіловати окремо вночі і вдень.

Щоб отримати з «нічного тарифу» максимальну вигоду, абоненту потрібно постаратися змістити роботу побутових приладів на ніч. Наприклад, сучасна пральна машина дозволяє запланувати старт прання на потрібний час, а мультиварка може самостійно увімкнутись вночі, та приготувати сніданок.

Особливо актуальний «нічний тариф» при економії електроенергії в приватному будинку , тому що споживач може перенести на ніч полив земельної ділянки, який в стандартних умовах коштує недешево.

Які абоненти можуть підключитись до приватних рітейлерів та економити до 10% на платіжках

За ініціативою Міненергетики, уряд України продовжив дію механізму покладення спеціальних обов'язків (ПСО) для побутових споживачів, у зв’язку з чим населення змушене сплачувати електроенергію за фіксованим тарифом 1,68 грн/КВт.год.

Це означає, що ринок електроенергії для побутових споживачів ще не був відкритий. Отже скористатися перевагами обслуговування у приватних рітейлерів наразі може лише малий та середній бізнес. Компанія Megawatt запрошує клієнтів МСБ на обслуговування, та пропонує їм тариф на 5% нижче за середньоринковий, та зручний сервіс в онлайні — без черг та паперового документообігу.

Стосовно обслуговування приватних осіб — ми уважно спостерігаємо за всіма змінами в законодавстві, та почнемо обслуговувати населення, як тільки з'явиться така можливість на законодавчому рівні. Слідкуйте за нашими новинами, та підключайтесь до лояльних тарифів одними з перших!

ПОДАТИ ЗАЯВКУ НА ПІДКЛЮЧЕННЯ ДО MEGAWATT

Підпишіться на новини від MEGAWATT

та отримуйте найсвіжіші новини першими

Більше новин
Created by OwlWeb Team & BookKeeper SaaS LLC